BIST Şirket Haberleri

ENKA İnşaat’tan 1,36 Milyar Avroluk Dev Anlaşma!

March 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ENKA İnşaat’tan 1,36 Milyar Avroluk Dev Anlaşma!

Enka İnşaat, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada Kuzey Makedonya’da otoyol yapımı için Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı ile anlaşma imzalandığını açıkladı.

Yapılan açıklamada Enka İnşaat, Bechtel Infrastructure Holdings ile eşit paylara sahip olduğu Bechtel Enka UK 2 Limited şirketi ile Kuzey Makedonya Devleti adına Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı ile Koridor 8 (Tetovo-Gostivar-Bukojcani ve TrebenistStruga-Kjafasan) ve 10d (Prilep-Bitola) Otoyol inşaatına ilişkin anlaşma imzalandığı kaydedildi.

Enka İnşaat projenin toplam 109 kilometre uzunluğunda ve 1,32 milyar avro tutarında olacağını ve 2027 yılının sonunda tamamlanacağını belirtti.

ENKA İnşaat’tan 1,36 Milyar Avroluk Dev Anlaşma!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu