Borsa Haberleri

Enflasyonda Düşüş Beklentileriyle Stifel, S&P 500’de Büyüme Bekliyor

May 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Enflasyonda Düşüş Beklentileriyle Stifel, S&P 500’de Büyüme Bekliyor

Stifel, 2023’ün ortasında hisse piyasaları görünümü kapsamında daha da iyimserleşti. 

Analist Barry Bannister, makroekonomik göstergelerdeki dirençli zemin ve enflasyonun düşeceği sinyalleriyle S&P 500’ün ikinci ve üçüncü çeyrek hedef fiyatını 5% artışla 4.200’den 4.400’a çıkardı.

Bannister, “2023’ün ortaları için ekonomik dirence yönelik umut verici sinyaller geliyor, bu da tarihsel olarak savunmacı hisselerden çok döngüsel hisseleri daha avantajlı bir konuma taşıyor. Ayrıca enflasyonda da 1-2% düzeylerine olmasa da ciddi bir düşüş bekliyoruz.” yorumunu yaptı. 

Yıllık enflasyonun 3,7%’ye ineceğini öngören Bannister, bu düzeyin “mali ve parasal faktörler arasındaki dengenin iyileştirine işaret edebileceğini” düşünüyor. 

Bannister, resesyon endişelerinin devam etmesine rağmen yatırımcıların korkması için henüz erken olduğunu belirtiyor ve “Resesyon ve ayı (düşüş beklentisi) piyasası konusunda bunların tarihsel olarak sürpriz gelişmeler olduğunu düşünüyoruz. Ancak 2023’ün sonlarına doğru endişelenmeye başlayabiliriz.” ifadelerini kullanıyor. 

Enflasyonda Düşüş Beklentileriyle Stifel, S&P 500’de Büyüme Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC