Borsa Yorumları

Enflasyon Verisi Sonrası Altın Toparlanıyor

Eylül 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Enflasyon Verisi Sonrası Altın Toparlanıyor

Altın fiyatları, iki haftanın en düşük seviyelerine yakın seyrettikten sonra ağustosta yükselen enflasyon verisi sonrası hafif yükseldi. 

Spot altın TSİ 16.40’ta 1.915 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları da 0,04% artışla 1.935 dolara yükseldi. 

ABD İş Gücü İstatistikleri Bürosu verilerine göre ağustos ayında yıllık enflasyon, beklentilerin hafif üzerinde, 3,7% olarak açıklandı. Yıllık enflasyon bir önceki ay 3,2% seviyesindeydi. Enflasyon aylık olarak da ağustos ayında beklentilere paralel olarak 0,6% arttı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC