Bültenler

Enflasyon Verisi Öncesi Borsalar Yatay Seyrediyor

Enflasyon Verisi Öncesi Borsalar Yatay Seyrediyor
Google News Icon Takip Et

Yarın açıklanacak olan enflasyon verisi öncesinde borsalar, dünkü gelişmelerin süregelen etkileri ve şirketlerden gelen yeni açıklamalarla ekside açıldı.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,86%, S&P 500 0,09% ve Nasdaq 0,36% geriledi. 

📍 Ne oldu? 

Borsalarda hâlâ Moody’s’in banka notlarındaki düşüş kararının etkisi görülürken, yatırımcılar bir yandan da kendilerini yarınki enflasyon rakamlarına hazırlıyor. Piyasalar ayrıca bugün bir dizi şirketin açıkladığı yeni gelişmeleri de sindiriyor. 

Dow Jones anketine katılan ekonomistler enflasyonun temmuzda 3,3% yükseleceğini öngörüyor. 

Öte yandan Disney’in (DIS) ESPN’inin spor bahisleri sitesi ESPN Bet’i oluşturmak için Penn Entertainment (PENN) ile 10 yıllık bir anlaşma yaptığını duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Penn, ESPN’e 1,5 milyar dolar nakit ödeyecek. 

🔎 Ne Dediler?

Borsadaki kayıplar, Moody’s’in birkaç bölgesel bankanın notunu düşürmesinin yatırımcı duyarlılığını zedelemesinden kaynaklandı. Bazı piyasa katılımcıları bu sinyalin piyasalar için daha fazla sorun anlamına gelebileceğinden endişe ederken, diğerleri bu yıl hisselerde yaşanan olağanüstü ralli göz önüne alındığında geri çekilmenin beklendiğini söylüyor.

G Squared Private Wealth analisti Victoria Greene, “Bence çok aşırı alım yaptık, mükemmel fiyatlandırıldık. Hâlâ pek çok makro engel var. Bu yüzden piyasadaki çekilmenin yerinde olduğunu düşünüyorum.” diyor.

Buraya Dikkat

Bugün açılış sonrası Roblox (RBLX) bilançosunu açıklayacak. Eğlence devi Disney (DIS) ve kumarhane işletmecisi Wynn Resorts (WYNN) da bugün kapanıştan sonra çeyrek sonuçlarını duyuracak..

📊 Hisse Hareketleri

WeWork hisseleri, (WE) şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu bir başvuruda, beklentilerin altındaki üyelik oranları nedeniyle şirketin faaliyetlerini sürdürme kabiliyeti konusunda şüpheler olduğunu belirtmesinin ardından hisse 29% geriledi. 

Carvana (CVNA) üçüncü çeyrek için düzeltilmiş FAVÖK’ün 75 milyon doların üzerinde olmasını bekliyor; bu rakam, önceki beklentilerinden ve analistlerin 46,4 milyon dolarlık beklentilerinden daha yüksek. Şirket hissesi, açılışta 4%’e yakın yükseldi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC