Altın Yorumları

Enflasyon Sonrası Altın Kazançlarını Korumaya Çalışıyor

Ocak 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Enflasyon Sonrası Altın Kazançlarını Korumaya Çalışıyor

Altın fiyatları, beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verilerinin dolar ve Hazine tahvili getirilerini artırmasına rağmen, Ortadoğu’daki gerilimlerin artacağına dair endişelerden beslendi.

Spot altın TSİ 17.00’de 2.054 dolardan, ABD vadeli altın kontratları ise 1,87% artışla 2.056 dolardan işlem gördü. 

Enflasyon Sonrası Altın Kazançlarını Korumaya Çalışıyor

Nirmal Bang Commodities araştırma lideri Kunal Shah, “Altın, Ortadoğu’da süregelen jeopolitik belirsizlikle değer kazandı. Beklentilerden sıcak gelen enflasyon verisine rağmen altın fiyatları toparlandı ve muhtemelen yukarı yönde ilerlemeye devam edecek.yorumunu yapıyor

Dünkü sıcak enflasyon rakamlarına rağmen piyasalar Fed’in para politikasını gevşeteceğine dair inancını kaybetmedi. CME’nin FedWatch aracı, merkez bankasının mart ayında faiz indirimine gideceği ihtimalini 71,4% olarak fiyatlıyor. 

UBS analisti Giovanni Staunovo, “Piyasa katılımcıları ABD’nin yumuşak iniş gerçekleştirebileceğine ve Fed’in gelecek aylarda faizleri indirebileceğine inanmaya devam ediyor. Bu da sarı metal fiyatını desteklemeli.” diyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti