BIST Şirket Haberleri

Enerjisa Enerji, TEMSA’nın Fabrika Çatısına Güneş Panelleri Kuracak!

Haziran 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Enerjisa Enerji, TEMSA’nın Fabrika Çatısına Güneş Panelleri Kuracak!

Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden lider enerji şirketi Enerjisa Enerji ile Sabancı Holding ve PPF Group (Skoda Transportation) ortaklığı çatısı altında faaliyet gösteren otobüs, midibüs ve hafif kamyon üretiminde dünyanın lider markaları arasında yer alan TEMSA, önemli bir iş birliğine imza attı. 

Enerjisa Enerji GES Projelerine Bir Yenisini Daha Ekliyor ☀️

Sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji çözümlerini ardı ardına hayata geçiren Enerjisa Enerji, “İşimin Enerjisi” çatısı altında yer alan Güneş Enerjisi Santrali projelerinden bir yenisini dünyanın lider motorlu araç üreticilerinden biri olan TEMSA ile gerçekleştiriyor.  

Fabrika Çatısına Güneş Panelleri Kuracak 🏭

İş birliği kapsamında TEMSA’nın Adana’daki otobüs fabrikasının çatısına kurulan 1.890 adet güneş paneli ile birlikte araçların üretimindeki enerjinin önemli bir kısmı yenilenebilir enerjiden sağlanmış olacak. 

Sürdürülebilirlik ilkelerinden biri olan yerinde üretimin, sektöre ilham verecek bir örneği olacak proje sayesinde yıllık 398 hanenin elektrik tüketimine eşdeğer 1.194 MWh elektrik üretimi güneş enerjisi ile sağlanacak ve bu sayede 774 ton karbon salınımının önüne geçilecek. 

TEMSA’nın Enerji Verimliliği Artacak 🔋

Hayata geçirilen Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Santrali Projesi ile işletmelerin en önemli maliyetlerinden olan enerji tüketiminde verimlilik sağlayarak tasarruf etmek, enerji verimliliği sağlamak ve TEMSA’nın sürdürülebilirlik hedeflerine katkı vermek amaçlanıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı