Borsa Yorumları

Enerji Sektöründeki “Cazip Değerleme” Fırsatını Kaçırmayın – Morgan Stanley

Mart 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Enerji Sektöründeki “Cazip Değerleme” Fırsatını Kaçırmayın – Morgan Stanley

Morgan Stanley’e göre enerji sektörü, eylül ayından bu yana genel olarak piyasanın altında bir performans gösterdi ancak yatırım bankası, bazı hisselerin iddialı bir geri dönüş için “cazip bir değerleme” ile güçlü göründüğü düşünüyor.

Michael Wilson liderliğindeki stratejistler, piyasadaki rallinin devam etmesiyle kazanç artışı sağlayabildikleri sürece enerji hisselerinin gücünü koruduğunu söyledi ve sektörün notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşıdı:

🌟 “Tarihsel olarak enerji performansını destekleyen bir geç dönem piyasa ortamında olduğumuza inanmaya devam ediyoruz.” diyen Wilson, bu görünümde yatırımcılar için ConocoPhillips (COP), Devon Energy (DVN), Occidental Petroleum (OXY) ve Diamondback Energy (FANG) hisselerini öneriyor. 

Enerji sektörü geçtiğimiz ay en iyi performans gösteren sektör oldu ancak ekim ayında başlayan rallinin hâlâ oldukça gerisinde. Bu noktada Wilson, enerji hisselerinin pandemiden bu yana S&P kazançlarındaki değişime diğer sektörlerden daha fazla katkıda bulunduğuna dikkat çekti:

Yine de piyasanın en ucuz ve en az sahip olunan alanlarından biri olmaya devam ediyor.

⚡️Enerji sektörünün performansı da bu yıl ham petrol fiyatının gerisinde kaldı ancak Wilson’a göre bu ayrışma muhtemelen yakında kapanacak. S&P 500 enerji sektörü 2024 yılında şimdiye kadar 11%’den fazla yükselirken, ABD ham petrolü 14%, S&P 500 endeksi ise 9,5% değer kazandı.

Wilson’a göre, ham petrol fiyatlarının yıllık bazda artış eğiliminde olması, sektörün kazanç artışı görebileceğini gösteriyor. Morgan Stanley’e göre, enerji hisseleri için kazanç revizyonu genişliği de dibe vurmuş gibi görünüyor ve olumlu yönde ilerliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC