Borsa Haberleri

Enerji Hisselerindeki Yükseliş Henüz Sona Ermedi!

November 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Enerji Hisselerindeki Yükseliş Henüz Sona Ermedi!

Alastair Syme liderliğindeki Citi analist ekibi bu hafta düzenlediği bilgilendirme yazısında, sektör bir kazanç resesyonunun yaşandığı ortamda genellikle iyi performans gösterse de piyasanın enerji hisselerine dönüş yolunun uzun olduğu kaydedildi ve alım için 3 hisse senedi önerildi.

BP (BP)’nin notunu “AL” seviyesine yükselten Citi; 2023’te küresel rakipler için karşıdan esen şiddetli bir rüzgar olduğunu gösterir nitelikteki kimyasal riskinin olmaması ve üretim sürecinin ilk aşamaları ve pazarlamanın desteğiyle temel büyümede farklılaşma potansiyeli nedeniyle bu şirket için öngördüğü değerlemeleri Avrupa’daki rakiplerinin üzerinde görüyor.

● Citi’nin favori hisselerinden bir diğeri ise, fiyat hedefi 21% artarak 160 dolara ulaşan ve “AL” seviyesinde notlandırılan ConocoPhillips (COP). Citi’nin fiyat hedefini yükselttiği diğer hisseler şunlar: Exxon Mobil (XOM), Chevron (CVX) ve Shell (SHEL).

● Citi ekonomistleri, ABD’nin üçüncü çeyrekte resesyona girmesiyle birlikte küresel ekonominin 2023’te zayıflamaya devam edeceğini öngörüyor. Hisse senetlerinin 2022’de böylesine büyük bir yükseliş kaydettiği göz önüne alındığında, okların hâlâ pozitif yönde olduğu enerji hisselerinin göreli gücünün azalmaya başlayacağına inanılıyor.

Enerji Hisselerindeki Yükseliş Henüz Sona Ermedi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha