Borsa Haberleri

En Düşük Riskli Siber Güvenlik Hisseleri: CrowdStrike, Okta ve Dynatrace

December 27, 2022 • 2 dakika okuma süresi
En Düşük Riskli Siber Güvenlik Hisseleri: CrowdStrike, Okta ve Dynatrace

Yatırımcıların düşüncelerini yansıtan araştırma kurumu BTIG’den yapılan açıklamada, “riskten en fazla arınmış” tahminlerin yapıldığı siber güvenlik yazılımı şirketlerinin CrowdStrike (CRWD), Okta (OKTA) ve Dynatrace (DT) olduğu bildirildi.

● CrowdStrike (CRWD) ve Okta (OKTA) için “AL”, Dynatrace (DT) için “NÖTR” seviyesinde bir tavsiye notu veren analist Gray Powell, yazılım sektörü genelindeki havanın şu an itibarıyla negatif yönde olduğunu ve birçok yatırımcının dördüncü çeyrek bilanço döneminde tahminlerin “sıfırlanmasını” beklediğini kaydetti.

● Ancak tahminler halihazırda önemli ölçüde düşük olduğundan, bu üç hisse iyi durumda görünüyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Müşterilere yönelik bir bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan Powell, “…En nihayetinde, önümüzdeki bahar birinci çeyrek bilançosu gelene kadar sıfırlama konusunda sağlam bir çıkarım yapma şansımız yok. İnsanlar bu noktada, resesyonun yazılım sektöründeki büyüme profillerini nasıl etkilediği konusunda çok daha iyi bir öngörüye sahip olacak ve risk ödüllerini daha doğru bir şekilde ölçebilecek.” ifadelerini kullandı.

● Öte yandan, yatırımcılar tahminlerin yeterince düşmediğine inandığı için kaybedecek en çok şeyi olan şirketlerin Datadog (DDOG), Snowflake (SNOW) ve Fortinet (FTNT) olabileceğini de sözlerine ekleyen Powell, güvenlik duvarı alanındaki yenileme çalışmalarında bir gecikme ihtimali olduğunu ve uç nokta güvenliğinde Microsoft (MSFT) ile rekabetin kızışabileceğini kaydetti.

● Wedbush Securities bu ayın ilk günlerinde, siber güvenlik sektöründe lider olarak gördüğü CrowdStrike (CRWD) hissesini “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla tavsiye etmeye başladı.

En Düşük Riskli Siber Güvenlik Hisseleri: CrowdStrike, Okta ve Dynatrace

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha