Borsa Haberleri

Emergent Biosolutions Hissesinde 70% Üzeri Yükseliş Potansiyeli!

April 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Emergent Biosolutions Hissesinde 70% Üzeri Yükseliş Potansiyeli!

Benchmark, Emergent Biosolutions’da (EBS) büyük bir potansiyel görüyor. Öyle ki, Benchmark’a göre Emergent hisse fiyatı yakında ikiye katlanabilir.

Benchmark analisti Robert Wasserman, Emergent hissesinin “NÖTR” notunu “AL” olarak güncellemekle kalmadı ayrıca 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 22 dolar öngördü. (10 Nisan 2023 kapanış fiyatına oranla 75% civarı yükseliş potansiyeli anlamına geliyor.)

Neden? Emergent’ın aşırı doz opioid kullanımında oluşan solunum problemlerine bir çare olarak piyasaya sürdüğü Narcan isimli burun spreyi, ABD İlaç ve Gıda Dairesi’nden (FDA) reçetesiz satış onayı aldı. 

Emergent’ın Narcan satışlarının halihazırda kademeli bir yükselişte olduğunu belirten Wasserman’a göre FDA onayı, Narcan’ın çok daha fazla yerde satılmasına izin vererek erişimi artıracak ve şirketin satış kanallarını güçlendirecek. 

Emergent Biosolutions Hissesinde 70% Üzeri Yükseliş Potansiyeli!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TipRanks