Borsa Haberleri

Elon Musk’ın Twitter CEO’luğu Anket Sonuçlarına Bağlı!

December 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elon Musk’ın Twitter CEO’luğu Anket Sonuçlarına Bağlı!

Elon Musk, dün Twitter’da kullanıcılarına yönelik bir anket başlatarak sosyal medya devindeki CEO’luk görevinden istifa etmesinin gerekli olup olmadığını sordu.

● “Sizce Twitter CEO’luğundan ayrılmalı mıyım? Yüz milyonlarca Twitter kullanıcısına bu soruyu yönelten Musk, “Bu anketin sonuçlarına göre hareket edeceğim.” ifadesini kullandı. Anket süresinin sona ermesine 10 saat kala 5,8 milyondan fazla kullanıcı oy kullandı ve bunların 58%’i “Evet” dedi.

● Kullanıcıların çoğunun görevinden ayrılması gerektiği yönünde oy kullanması halinde Musk’ın Twitter’ın başına kimi getireceğine dair nasıl bir planlama yaptığı belirsizliğini koruyor. Şu anda dünyanın en zengin adamı olan ve ekim ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Musk’ın ilk icraatı o zamanki CEO Parag Agrawal ve finans direktörü Ned Segal’in derhal istifasını istemek olmuştu.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Arkasından tekrar tweet atan Musk, ileriki dönemlerde şirketteki “büyük politika değişiklikleri için oylama yapılacağını” da belirtti. Twitter’ın bazı gazetecileri sosyal medya platformundan uzaklaştırma kararına ilişkin hengame için “Özür dilerim. Bir daha olmayacak.” diye ekledi.

● Anketin zamanlaması da bir hayli ilginç. Twitter yüzünden Musk’ın dikkatinin dağıldığına yönelik yatırımcı endişelerinin arttığı bu dönemde Tesla (TSLA) hisseleri 52 haftanın en düşük seviyelerine gerilemişti. Cuma günü basında çıkan haberlere göre, otomobil üreticisi yatırımcılarından biriyle iletişime geçen Musk’ın anlaşma için ek fon talep ettiği vurgulanmıştı.

Elon Musk’ın Twitter CEO’luğu Anket Sonuçlarına Bağlı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha