Twitter

Elon Musk’ın “Süper Uygulama” Planı: X

October 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elon Musk’ın “Süper Uygulama” Planı: X

● Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alma teklifini yinelemesi, milyarderin şirketi satın aldıktan sonra ne yapacağı konusunda yeni tartışmaların fitilini ateşledi.

● Musk, salı günü paylaştığı bir Tweet’te, Twitter’ı satın alarak her şeyi kapsayacak bir uygulama olan “X Uygulaması”nın geliştirilmesini hızlandıracağını belirtti. Ancak başka bir detay vermedi.

● Musk’ın, Çin’de ve Asya’daki diğer bölgelerde popüler olan ve Çin’in teknoloji devi Tencent tarafından öncülük edilen “süper uygulamalardan” bahsettiği düşünülüyor.

● Süper uygulama, tüm mobil ihtiyaçlar için tek bir merkez görevi gören uygulamalara verilen bir isimdir. Örneğin; tek bir uygulama kullanarak taksi çağırabilir, yemek siparişi verebilir, aynı zamanda ödeme yapabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Bu sayede, farklı fonksiyonlar için birden fazla uygulama kullanma ihtiyacı ortadan kalkıyor.

● Çin’de geliştirilen ve Tencent tarafından yönetilen WeChat uygulaması, dünyanın en büyük süper uygulaması. Musk, daha önce WeChat uygulamasını “mükemmel” bir uygulama olarak nitelendirmiş ve Çin dışında da bu tür bir uygulama geliştirme imkanı olduğunu belirtmişti.

● Musk, mevcut durumda 237,8 milyon olan Twitter kullanıcı sayısının ikinci çeyrek sonu itibarıyla en az bir milyar olmasını istiyor.

Elon Musk’ın “Süper Uygulama” Planı: X

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı