Borsa Haberleri

Elon Musk’ın SpaceX’i Daha da Değerlendi

July 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Elon Musk’ın SpaceX’i Daha da Değerlendi

Tesla (TSLA) ve Twitter CEO’su Elon Musk’ın uzay aracı üreten startup’ı SpaceX, yedi ay içinde yatırımcılara yaptığı ikinci hisse satışının ardından şu an neredeyse 150 milyar dolar değerinde. 

CNBC’nin haberine göre şirket, insider’ların yeni yatırımcılara her biri 81 dolardan olmak üzere toplam 750 milyon dolar değerinde hisse satmasını istedi. Bu, aralık ayındaki 77 dolarlık satışa kıyasla 5%’lik bir artışa işaret ediyor. 

SpaceX ABD’nin en değerli startup’ı ve “centicorn” olarak biliniyor – ya da başka bir deyişle 100 milyar dolarlık bir teknoloji unicorn’u. The Wall Street Journal’a göre şirketin yatırımcıları en çok, uzak bölgelerde geniş kapsama alanında devrim yaratmayı amaçlayan bir uydu iletişim hizmeti olan Starlink projesi konusunda heyecanlı.

Küçük bir not: SpaceX, özel bir şirket olduğu için mali sonuçlarını açıklamak zorunda değil ancak periyodik olarak yatırımcılara tazminat paketlerinin bir parçası olarak kendilerine verilen hisseleri satma şansı sunuyor. 

Elon Musk’ın SpaceX’i Daha da Değerlendi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Markets Insider