Borsa Haberleri

Elon Musk’a Ayrımcılık ve Taciz Davası!

June 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elon Musk’a Ayrımcılık ve Taciz Davası!

Tesla (TSLA)’nın CEO’su Elon Musk’a açılan davalara bir yenisi daha eklendi. Yakın zamanda Dogecoin aracılığıyla dolandırıcılık yaptığı iddia edilen ünlü isme bir dava da “toksik iş yeri kültürünü destekleme” suçlamasıyla açıldı.

Hissedar Solomon Chau, Tesla CEO’su Elon Musk’ın şirketteki ırkçılık ve ayrımcılığın nedeni olduğunu belirtti. Yatırımcı, Musk ile birlikte şirketin yönetim kurulundaki 11 ismi de dava etti. Tüm bu açıklamalardan sonra şirketin zaten çalkantılı olan prestiji ve finansal durumu da yeniden gündeme geldi.

Tesla Şirketine Bir Yeni Suçlama Daha

Elon Musk, kısa süre önce Dogecoin üzerinden saadet zinciri kurma suçundan dava edilmişti. 258 milyar dolarlık Dogecoin davası hâlâ gündemi meşgul ederken şirkete bir başka suçlama daha yöneltildi.

Tesla hissedarlarından Solomon Chau, şirkette giderek derinleşen ayrımcılık ve taciz kültürünün sorumlularına dava açtı. Bugüne kadar şirkete yönelik açılan ırkçılık davalarında fabrika işçilerine yüklü miktarda tazminat ödendi. Tesla şirketine daha önce 8 ayrı cinsel taciz davası da açılmıştı.

Otomobil Devi Tesla’da Finansal Deprem

Elon Musk ve CEO’su olduğu Tesla’ya yöneltilen suçlamaların ardından şirketin finansal durumu tekrar gündeme geldi. Chau, ünlü ismin şirketin itibarını zedelediğini belirtti. Otomobil devinin çalışanlarının şikâyetlerini dikkate almadığını ve bu nedenle yetkin personellerini kaybettiğini de ifadelerine ekledi.

Tüm bu açıklamalardan sonra şirketin yapacağı hamleler ve finansal durumunun geleceği merak konusu oldu.