Borsa Haberleri

Elon Musk “Yine” Tesla Hissesi Sattı!

November 9, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Elon Musk “Yine” Tesla Hissesi Sattı!

ABD SEC başvurularına göre, 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın alan Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk 19,5 milyon adet Tesla hissesini toplam 3,95 milyar dolara sattı.

● Dünyanın en zengin insanı olan Musk, Tesla’daki hisselerinin bir kısmını satarak 20 milyar dolar değerinde nakit elde etti. Reuters’in yaptığı hesaplamaya göre, Twitter anlaşmasının finansmanı için 3 milyar dolara ek olarak 2 milyar dolar daha bulması gerekebilir.

● Böylece, Musk’ın Tesla hisselerini satmaya devam edeceği yönündeki analist beklentileri boş çıkmadı. Musk daha önce, nisan ve ağustos aylarında planlanan hisse satışlarının tamamlanması sonrasında başka satış olmayacağını açıklamıştı.

Tesla nisan ayındaki Twitter teklifi sonrasında pazar değerinin neredeyse yarısını kaybetmiş ve Musk’ın net varlığı 70 milyar dolar erimişti.

Elon Musk “Yine” Tesla Hissesi Sattı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters