Borsa Haberleri

Elon Musk Twitter’ı Bu Sefer Gerçekten Alıyor!

October 5, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Elon Musk Twitter’ı Bu Sefer Gerçekten Alıyor!
  • Salı günü paylaşılan bir düzenleyici raporuna göre, Elon Musk fikrini değiştirerek Twitter’ı hisse başına 54,20 dolar karşılığında satın almak için yeni bir teklif sundu. Twitter hisseleri, bu haber üzerine günü 22%’nin üzerinde bir yükselişle kapattı.

  • Twitter, yaptığı açıklamada teklif yazısını aldıklarını belirterek şirketin niyetinin hisse başına 54,20 dolar üzerinden satışı gerçekleştirmek olduğunu duyurdu.

  • CNBC kaynaklarına göre satış hemen önümüzdeki cuma günü gerçekleşebilir. Günün erken saatlerinde, Tesla CEO’sunun şirketi satın alma planlarını yeniden hayata geçireceğinin Bloomberg tarafından bildirilmesinin ardından hisse değerleri sabitlendi.

  • SEC raporuna göre Musk pazartesi günü Twitter’a bir yazı göndererek anlaşmanın kamuya açıklandığı tarih olan 25 Nisan günü mutabık kalındığı şekilde işlemi gerçekleştirmek istediğini şirkete bildirdi.

  • Tesla hisseleri ise, günü neredeyse %3’lük bir yükselişle kapattı.

Elon Musk Twitter’ı Bu Sefer Gerçekten Alıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı