Borsa Haberleri

Elon Musk, Twitter CEO’su mu Olacak?

May 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elon Musk, Twitter CEO’su mu Olacak?

CNBC’den David Faber’e verilen bilgilere göre Elon Musk’ın sosyal medya şirketini 44 milyar dolarlık devralma işlemlerini tamamlamasından sonra birkaç aylığına Twitter (TWTR)’ın geçici CEO’su olması bekleniyor.

Perşembe günü yayımlanan bir SEC dosyası, Musk’ın Twitter’ı satın almak için arkadaşlarından ve diğer yatırımcılardan yaklaşık 7,14 milyar dolarlık hisse taahhüdü aldığını ortaya çıkardı. 

Faber, Musk’ın yatırımcılarını tek tek seçtiğini söyledi. Taahhütler ise, Oracle (ORCL) Kurucu Ortağı Larry Ellison’dan aldığı 1 milyar dolar ile SpaceX‘e yatırım yapan Honeycomb Asset Management‘tan aldığı 5 milyon dolar arasında değişiyor. Ayrıca Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey‘in de Muks’ı finansal olarak desteklemiş olabileceği tahmin ediliyor.

Şimdiye kadar, Musk’ın şirketi devralmasının bir liderlik sarsıntısına yol açıp açmayacağı konusunda çok fazla tartışma olmamıştı. Fakat geçen ay Reuters, Musk’ın Twitter için yeni bir CEO ayarladığını bildirdi.

Bu CEO krizini tetikleyen en önemli sebep ise Twitter’ın kazancının çok düşük olması ve şirketin çalışanlarının yeterince kalifiye olmadığı hakkındaki uyarılar oldu. 

Musk ayrıca şirketi “yetenek için bir mıknatıs” haline getirme sözü vermişti, bu da Musk’ın Twitter’ın yeni CEO’su olma yolunda ilerdiği savını doğrulayan bir diğer gösterge oldu.

Elon Musk, Twitter CEO'su mu Olacak?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı