Borsa Haberleri

Elon Musk, Twitter CEO’luğunu Bırakacağını Açıkladı!

December 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elon Musk, Twitter CEO’luğunu Bırakacağını Açıkladı!

Elon Musk, yerine birini bulduğunda Twitter CEO’luğundan ayrılacağını doğruladı.

● Salı gecesi attığı tweet’te, “Bu görevi devralacak kadar ahmak birini bulur bulmaz CEO’luktan istifa edeceğim! Sonrasında sadece yazılım ve sunucu ekipleriyle ilgileneceğim.” ifadelerini kullandı.

● Elon Musk, bu görevden ayrılıp ayrılmayacağı konusunda 24 saat süreli bir Twitter anketi başlatmış ve bu anketin sonuçlarına uyacağını söylemişti. Bu sözlerinin ardından gelişmeler merakla bekleniyordu. Ankete katılan 17,5 milyon kullanıcının 57,5%’i Musk’ın CEO’luktan ayrılmasına “evet” oyu verdi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● CNBC’nin salı günü yaptığı habere göre, Musk’ın Twitter için harıl harıl yeni bir CEO aradığı söyleniyor. Geçen ay 55 milyar dolarlık ödeme paketiyle ilgili bir davada ifade veren Musk, “yakın zamanda Twitter’ı yönetecek başka birini bulacağını” söylemiş ve sosyal medya devindeki aktif görevinden kademeli bir şekilde ayrılacağını açıklamıştı.

● Wedbush Securities analisti Dan Ives’in de aralarında bulunduğu birçok analist, bu gelişmeleri Tesla (TSLA) hisseleri için olumlu bir sinyal olarak nitelendirdi. Tesla hisselerinin önündeki “bu önemli tehdidin” ortadan kaldırılması, marka değerinin Musk yüzünden düşmesini yavaşlatmaya veya sona erdirmeye yardımcı olacak gibi görünüyor.

Elon Musk, Twitter CEO’luğunu Bırakacağını Açıkladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha