Borsa Haberleri

Elon Musk Tesla Hissesi Satmaya Devam Ediyor

August 10, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elon Musk Tesla Hissesi Satmaya Devam Ediyor

Salı gecesi yayınlanan bir dizi finansal dosyaya göre Elon Musk, Tesla (TSLA)’nın yaklaşık 6,88 milyar dolar değerinde 7,92 milyon hissesini sattı. Bu yılın başlarında Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda 28 Nisan’dan sonra başka TSLA satışı planlanmadığını duyurmuştu. Milyarder isim bir süredir 44 milyar dolarlık Twitter (TWTR) anlaşmasıyla gündeme geliyor. Sosyal medya deviyle yaşanan çekişmeli sürecin ardından Tesla hisselerinde önemli ölçüde düşüş yaşandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Musk, Twitter’ı satın almazsa kendi sosyal medya platformunu oluşturabileceğini söyledi. 

Elon Musk, 6,88 Milyar Dolar Değerinde Tesla Hissesi Sattı

Tesla CEO’su Elon Musk, 28 Nisan tarihinden sonra daha fazla TSLA hissesi satmayı planlamadıklarına dair bir sosyal medya paylaşımı yaptı. Söz konusu paylaşımın ardından incelenen SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) dosyalarında 28 Nisan’dan sonra yaklaşık 8,4 milyar dolar değerinde bir blok satış yapıldığı ortaya çıktı. Salı gecesi yayınlanan finansal dosyalarda Tesla’nın yaklaşık 6,88 milyar dolar değerinde 7,92 milyon hissesinin daha satıldığı görüldü. Bu dosyaların ardından Tesla destekçileri tarafından Musk’a önümüzdeki dönemde daha fazla satış olup olmayacağı konusunda sorular yöneltildi. Milyarder, bu hisselerin satışından kaçınmanın önemli olduğunu düşündüklerini belirtti. 

Musk, Kendi Sosyal Medya Platformunu Kurabilir

Elon Musk, nisan ayından beri yaklaşık 44 milyar dolar veya hisse başına 54,20 dolar karşılığında satın almayı kabul ettiği sosyal ağ devi Twitter ile bir çekişmenin ortasında. Söz konusu anlaşmazlığa bağlı olarak Tesla’nın hisseleri önemli ölçüde geriledi. Mayıs ayı başlarında Musk, Suudi Arabistan Prensi ve kripto para borsası Binance dâhil olmak üzere 19 farklı ortaktan özsermaye finansmanı ayarlamıştı. Milyarder, Twitter anlaşması gerçekleşmezse kendi sosyal medya platformu olan X.com’u oluşturmayı düşüneceğini söyledi. 

Elon Musk Tesla Hissesi Satmaya Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı