Borsa Haberleri

Elon Musk: Tesla, Apple’ı Geçebilir!

October 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elon Musk: Tesla, Apple’ı Geçebilir!

● Musk, sonuçların görüşülmesi için çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıda, elektrikli araçlara olan talebe ve hisse geri satın alma olasılığına ilişkin olarak hissedarlardan gelen soruları yanıtladı.

● Musk, “4. çeyrek için ne kadar fazla talep aldığımıza inanamazsınız. Öngörebildiğimiz bir geleceğe kadar, ürettiğimiz her aracı satmayı bekliyoruz. Fabrikalar son sürat üretim yapıyor ve ürettiğimiz her aracın teslimatını gerçekleştirerek faaliyet kârımızı güçlü bir seviyede tutuyoruz.” dedi.

● Tesla önümüzdeki yıl “anlamlı bir geri satın alma” süreci başlatabilir. Yönetim kurulu onayına göre 5 milyar dolar ile 10 milyar dolar arası bir fiyat belirlenmesi söz konusu.

● Musk iyimser bir tavır sergileyerek, “Apple’ın mevcut piyasa değerini rahatlıkla geçebileceğimize inanıyorum. Aslında Tesla’nın, Apple ve Saudi Aramco’nun toplam değerinden daha yüksek bir değere ulaşabileceğini öngörüyorum. Tabii ki bu durum, öngörülerimin gerçekleşeceği veya bu süreci kolayca atlatacağımız anlamına gelmiyor.” şeklinde konuştu.

● Hissedarlar, Tesla yöneticilerine Çin’deki ve diğer bölgelerdeki faaliyetlerini etkileyen makroekonomik durumları da sordu.

● Soruyu yanıtlayan Musk, “Çin, başta konut pazarlarında olmak üzere genel bir gerileme yaşıyor; Avrupa’da ise enerji sorunları nedeniyle ekonomik bir gerileme mevcut. Fed’in faiz oranlarını gereğinden fazla artırma kararına rağmen Kuzey Amerika oldukça iyi durumda. Fed’in bu durumun farkına vararak faiz oranlarını tekrar düşüreceğine inanıyorum” dedi.

Elon Musk: Tesla, Apple’ı Geçebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı