Borsa Haberleri

Elon Musk: “Tesla 7/24 Aklımda”

Mayıs 20, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
Elon Musk: “Tesla 7/24 Aklımda”

Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk perşembe günü yaptığı açıklamada, yatırımcıların, Twitter (TWTR) ile ilgili dikkatinin dağılmış olabileceğine ilişkin endişelerini gidermek adına Tesla’nın 7/24 aklında olduğunu söyledi. 

Musk Twitter’da yaptığı bir paylaşımda, Tesla’yı bırakıp Twitter’a yöneldiğini esprili bir dille gösteren bir görsel kullandı ve altına “Olay bu şekilde gözükebilir ancak bu doğru değil.” açıklamasında bulundu. 

Tesla, bu yıl yeni otomobil fabrikasını Teksas’ta açtı. Ayrıca Musk’ın şirketlerinden SpaceX’in de Teksas Boca Chica’da, Starbase ismiyle bilinen bir roket fırlatma üssü bulunuyor.

Tesla hisseleri, milyarderin Twitter anlaşmasını finanse etmeye yardımcı olmak için 8,5 milyar dolarlık Tesla hissesi satışının ardından değerinin üçte birini kaybetti.

Tesla’nın üretimini azaltan koronavirüs önlemleri ve şirketin S&P Sürdürülebilirlik Endeksi’nden çıkarılması üzerine hisseler daha da çok zarar gördü.

Analist Daniel Ives perşembe günü, Çin’deki üretim kesintisinin Tesla’nın hedef hisse fiyatını düşürdüğünü belirtti ve Musk’ın Twitter anlaşmasındaki dikkat dağıtıcı unsurların genel anlamda bir risk taşıyabileceği konusunda uyarılarda bulundu. 

Tesla’nın önemli bireysel yatırımcılarından olan Leo KoGuan, elektrikli otomobil üreticisini hisselerini geri almaya çağırdı.  Geçtiğimiz yıl, Tesla’nın üçüncü büyük bireysel hissedarı olan KoGuan, Musk’ın “büyük misyonuna” inandığı için yüklü miktarlarda yatırım yaptığını söylemişti. Mart ayındaki bir açıklamasında, hisselerin düştüğü esnada kendisinin daha fazla Tesla hissesi aldığını da eklemişti.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti