Borsa Haberleri

Tesla’nın Şanghay Fabrikasında Yüzü Gülmüyor

Mayıs 16, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
Tesla’nın Şanghay Fabrikasında Yüzü Gülmüyor

Tesla (TSLA), Şanghay fabrikası üretimini Covid-19 karantinasından önceki seviyelere geri getirme planını en az bir hafta erteledi.

ABD’li elektrikli otomobil üreticisinin, Şanghay tesisindeki üretimini 16 Mayıs’tan itibaren günde 2,600 araca çıkarmayı hedeflediği biliniyordu.

Ancak Tesla’nın bu planını şu anda rafa kaldırarak, şirketin Şanghay’daki tesisi için günlük yaklaşık olarak 1.200 birim üretimle tek vardiyaya bağlı kalmayı planladığı açıklandı. Şu anda şirketin 16 Mayıs’ta uygulamayı geçirmeyi düşündüğü planının 23 Mayıs’ta gerçekleştirileceği düşünülüyor.

Tesla’nın planında değişiklik yapmasının en önemli nedeni Şanghay’daki Covid-19 kısıtlamalarının temel malzeme konusunda şirketin tedarik sıkıntısı yaşaması olarak biliniyor.

Bu bilginin doğruluk payı da bulunuyor. Tesla geçtiğimiz hafta, Şanghay tesisini kapasitesinin çok altında çalıştırmıştı. Bu da fabrikaların sıkı bir karantina altında üretimi artırmaya çalışırken karşılaştığı sorunların en büyük kanıtı olmuştu.

Şanghay yetkililerinin yaptığı açıklamada, şehirde karantina bölgeleri dışındaki yerler haricinde kısıtlamaların ortadan kaldırıldığı belirtildi. Şanghay’da günlük yaşamın devam etmesine ise 1 Haziran’dan itibaren izin verilmesi hedefleniyor.

Tesla ise yaşanan bu gelişmelere karşı henüz bir yorumda bulunmadı.

 

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti