Borsa Haberleri

Elon Musk, Putin ile Görüşme İddialarını Reddetti!

Ekim 12, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Elon Musk, Putin ile Görüşme İddialarını Reddetti!

● Politika Analisti Ian Bremmer, Elon Musk’ın Rusya-Ukrayna savaşından çıkabilecek en iyi sonuçla ilgili görüşlerini paylaştığı tweet’lerden önce Rusya Başkanı Vladimir Putin ile konuştuğunu yazmıştı.

● Musk, salı günü attığı bir tweet ile bu iddiayı reddetti: “Putin ile sadece bir kez konuştum ve bu konuşma 18 ay önceydi. Konu ise uzaydı.”

● Savaşla ilgili düşüncelerini alenen paylaşması, 2003’ten bu yana değeri 10,5 milyar doları aşan federal sözleşmeler imzalayan SpaceX ve Musk için riskli olabilir.

● Musk, 3 Ekim’de paylaştığı tweet dizisiyle Rusya’nın Ukrayna’da verdiği savaştan çıkabilecek en iyi sonuca ilişkin görüşlerine destek bulmaya çalışmıştı.

● Musk, kuşatma altında olan bazı bölgelerin Rusya’ya katılıp katılmamasına karar vermek üzere BM gözetiminde bir oylama yapılmasını önermişti. Ayrıca, Ukrayna’nın Kırım’ı Rusya’ya vermesi gerektiğini ve ülkenin NATO veya Rusya ile birlik olmak yerine “tarafsız” kalması gerektiğini belirtmişti.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti