Borsa Haberleri

Elon Musk, OpenAI ve CEO Sam Altman’a Dava Açtı

Mart 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Elon Musk, OpenAI ve CEO Sam Altman’a Dava Açtı

Elon Musk, OpenAI’ın “tüm insanlığa fayda sağlayacak” bir yapay zekâ inşa etmeye yönelik kuruluş misyonunu terk ettiğini iddia ederek şirkete ve CEO’su Sam Altman’a dava açtı. 

San Francisco’da bir mahkemeye sunulan davaya göre Musk’ın avukatları, Altman ve OpenAI ortak kurucusu Greg Brockman’ın, 2015 yılında “insanlığın faydası” için bir genel yapay zekâ geliştirme konusunda  Musk’a yaklaştığını söyledi. 

Söz konusu dava başvurusunda, “Bugüne kadar OpenAI’ın internet sitesi, tüzüğünün genel yapay zekânın tüm insanlığa fayda sağlamasını temin etmek olduğunu iddia etmeye devam etmektedir. Ancak gerçekte OpenAI, dünyanın en büyük teknoloji şirketinin, yani Microsoft’un (MSFT) kapalı kaynaklı fiili bir yan kuruluşuna dönüşmüştür.” ifadeleri yer aldı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC