Borsa Haberleri

Elon Musk ChatGPT’ye Rakip Olacak!

April 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Elon Musk ChatGPT’ye Rakip Olacak!

Tesla (TSLA) CEO’su milyarder Elon Musk, Microsoft (MSFT) ve Google’ın (GOOG) yapay zekâ asistanlarına rakip olacak “TruthGPT” ismini verdiği yeni bir platform piyasaya süreceğini açıkladı. 

Yapay zekâ sohbet platformu ChatGPT’nin Microsoft destekli sahibi OpenAI’ı hedef alan Musk, şirketi “yapay zekâyı yalan söylemek için eğitmekle” suçlayarak, OpenAI’ın “Microsoft’la yakından ilişkilendirilen bir kâr organizasyonu” haline geldiğini söyledi. 

Ayrıca Google ortak kurucusu Larry Page’in de yapay zekâ güvenliğini ciddiye almadığını belirten Musk, “Evrenin doğasını anlamaya çalışan, gerçeğin peşinde koşan bir yapay zekâ veya TruthGPT adını verdiğim yeni bir şey başlatacağım.” dedi. 

Elon Musk ChatGPT’ye Rakip Olacak!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters