Borsa Haberleri

Elliott Management, Etsy’de 13% Hissedar Oldu

February 1, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Elliott Management, Etsy’de 13% Hissedar Oldu

Aktivist yatırımcı Elliott Management, ortağı Marc Steinberg’in şirketin yönetim kuruluna katılacağını açıklayan e-ticaret şirketi Etsy’de (ETSY) “büyük bir pozisyon aldığını” açıkladı. Söz konusu haberin ardından Etsy hisseleri 10%’a yakın yükseldi. 

CNBC’nin konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, aktivist yatırımcı Etsy’de yaklaşık 13%’lük bir pozisyon aldı. Bu pozisyon, Steinberg’i Etsy’nin en büyük hissedarı haline getirdi.

Steinberg yaptığı açıklamada, “Yönetim Kurulu ile birlikte çalışmayı ve müşteri deneyimini iyileştirme, büyümesini hızlandırma ve uzun vadeli değer yaratma girişimlerini yürütürken Etsy ve ekibini desteklemeyi dört gözle bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Etsy’nin diğer en büyük hissedarları arasında 11% pozisyon ile Vanguard ve 5% pozisyon ile BlackRock yer alıyor.

Elliott sayısız şirkette başarılı bir geçmişe sahip ve Haziran 2023 itibariyle yaklaşık 59 milyar dolarlık varlığı yöneten en büyük aktivist yatırımcılardan biri. Yatırımcı, Match Group (MTCH), Philips 66 (PSX) ve Crown Castle (CCI) şirketlerinde de pozisyonlara sahip.

Elliott Management, Etsy’de 13% Hissedar Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC