Borsa Haberleri

Elliott Investment, Match Group’ta 1 Milyar Dolar Pozisyon Aldı

Ocak 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Elliott Investment, Match Group’ta 1 Milyar Dolar Pozisyon Aldı

Aktivist Elliott Investment Management, çevrimiçi flört servisi Match Group’ta (MTCH) yaklaşık 1 milyar dolarlık hisse sahibi oldu.

WSJ’nin bir haberine göre Elliott; Tinder, Hinge ve diğer tanışma platformlarının ana şirketi olan Match ile şirketi düzeltmeye yönelik fikirleri görüşmeyi planlıyor. Elliott’un spesifik talepleri veya hedge fonunun yöneticilerin kurula eklenmesi için baskı yapıp yapmadığı henüz bilinmiyor.

Elliott’ın bu pozisyonu, Match hisselerinin geçen yıl 12% değer kaybetmesinin ardından geldi. Şirketin rakibi Bumble (BMBL) da aynı dönemde 30% düştü.

En yüksek profilli aktivist yatırımcılardan biri olarak bilinen Elliott Investment, yakın zamanda Phillips 66 (PSX) ve Crown Castle’dan (CCI) da büyük miktarda hisse almıştı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti