BIST Şirket Haberleri

Elite Gıda 140% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

April 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Elite Gıda 140% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Elite Naturel Organik Gıda (ELITE) şirket sermayesi bugün 54 milyon TL’den 140% oranında bedelsiz olarak 129,60 milyon TL’ye yükseltilecek.

3 Nisan 2023 tarihi itibarıyla portföyünde ELITE hissesi bulunduran tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 140% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 240 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Elite Naturel Organik Gıda güncel fiyatında bölünürse (3 Nisan 2023 – 30,28 TL) bugün düzeltilmiş pay fiyatı olan 12.62 TL’den işlem görecek.

Bedelsiz Sermaye Artırım için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Elite Naturel Organik Gıda (ELITE) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Elite Gıda 140% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu