Borsa Haberleri

Eli Lilly ve Amazon’dan İlaç Teslimatı İşbirliği

Eli Lilly ve Amazon’dan İlaç Teslimatı İşbirliği
Google News Icon Takip Et

ABD’li ilaç üreticisi Eli Lilly (LLY), Amazon (AMZN) ile LillyDirect isimli doğrudan tüketiciye ürün teslimi hizmetini kullanan hastalara yönelik popüler kilo verme tedavisi Zepbound gibi belirli reçeteli ilaçların eve teslimatı için bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Ocak ayında ilaç devi; obezite, migren ve diyabet ilaçları da dahil olmak üzere reçeteli Lilly ilaçlarını teslim etmek için Truepill gibi eczane hizmeti sağlayıcılarıyla birlikte LillyDirect hizmetini kullanıma sunmuştu. 

Yeni ortaklık sonrasında LillyDirect’e gönderilen reçeteler, sigorta kapsamı gibi faktörlere bağlı olarak Amazon Pharmacy ya da Truepill kullanılarak hastaların evlerine teslim edilecek.

Amazon Prime üyeleri için mevcut olan iki günlük teslimat olanağı, ilaçlarını sipariş etmek için LillyDirect’i kullanan hastalar için de geçerli olacak.

Platform ocak ayında piyasaya sürüldüğünde, Walgreens (WBA) yeni CEO’su Tim Wentworth şirketin “Lilly gibi biri için çok doğal bir potansiyel ortak” olacağını söylemişti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha