Borsa Haberleri

Eli Lilly, Morphic’i 3,2 Milyar Dolara Satın Alacak

Eli Lilly, Morphic’i 3,2 Milyar Dolara Satın Alacak
Google News Icon Takip Et

ABD’li ilaç devi Eli Lilly (LLY), Morphic Holding’i (MORF) 3,2 milyar dolara satın aldığını açıklayarak, şirketin iltihaplı bağırsak hastalığı için deneysel ilacına erişim sağlayacağını söyledi.

İlaç geliştiricisi Morphic’in hisseleri, Lilly’nin hisse başına 57 dolarlık teklifi üzerine 76% ralli yaptı.

Morphic’in öncü ilacı MORF-057, ülseratif kolit hastalarında iki faz 2 çalışmada ve Crohn hastalığında bir faz 2 çalışmada değerlendiriliyor. Şirket ayrıca otoimmün hastalıklar, pulmoner hipertansif hastalıklar, fibrotik hastalıklar ve kanser tedavisi için başka moleküllerden oluşan bir ürün hattı üzerinde çalışıyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters