Borsa Haberleri

Eli Lilly Hisselerine “SAT” Notu – Societe Generale

February 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Eli Lilly Hisselerine “SAT” Notu – Societe Generale

Eli Lilly (LLY)’nin emsallerine kıyasla değerlemesinin harika bir çıkış eğiliminin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığını aktaran Societe Generale, ilaç devinin “TUT” seviyesindeki notunu “SAT” seviyesine düşürdü.

● Ancak 12 aylık ortalama fiyat hedefini 278 dolara yükseltti (bu fiyat artışı yine de salı günkü kapanışa göre 20% düşüş anlamına geliyor).

● Lilly (LLY)’nin diyabet ilacı Mounjaro (tirzepatide) gibi yeni ürün lansmanlarının büyümeyi destekleyebileceğini ifade eden analist Florent Cespedes, öngörülebilir gelecekte yükseliş işareti olmadığından kâr sağlama zamanının geldiğini belirtti.

● 2023 F/K tahminlerine dayanarak değerlendirmeler yapan analist, hisselerin emsallerine kıyasla 180% prim yaparak tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığını kaydetti.

● Cespedes, Lilly (LLY)’nin 2025-2030 arasında iki diyabet ilacı ve bir kanser tedavisinde rekabete gireceğine dair endişelerini dile getirdi. Bu 3 ilaç, 2023 tahmini satışlarının yaklaşık 45%’ini oluşturuyor.

Eli Lilly Hisselerine “SAT” Notu - Societe Generale

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha