Borsa Haberleri

Eli Lilly Hisseleri, Öncü ilaçları İle Yükseliyor!

September 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Eli Lilly Hisseleri, Öncü ilaçları İle Yükseliyor!

Yatırımcılar, her ikisi de şirketin hisselerini hızla yükseltebilecek olan obezite ve Alzheimer ilaçlarını yakından takip ettiği için Eli Lilly (LLY) hisseleri birçok yatırımcının dikkatini çekmeye başlıyor.

Bu ilaçlar sırasıyla Mounjaro ve Donanemab isimleriyle biliniyor. Lilly tip-2 diyabet tanısı konmuş hastalarda Mounjaro onayına zaten sahipti. Fakat şirket bu ilacı aynı zamanda obezite ve buna bağlı kardiyovasküler/metabolik şartlara sahip hastalarda da test ediyor. Lilly ayrıca Donanemab isimli ilaçla da Alzheimer üzerinde çalışıyor.

UBS analisti Colin Bristow, perşembe günkü röportajında, “Mounjaro’nun şimdiye kadarki en büyük ilaç olabileceğini” belirtti. Bristow, ayrıca LLY hissesini, Alzheimer hastalığı tedavisindeki rakip Biogen’den (BIIB) gelecek verilerle “oynamanın en iyi yolu” olarak gördüğünü ifade etti.

Bristow, perşembe günü LLY hissesine dair notunu “AL” olarak yükselterek fiyat hedefini de 335 dolardan 363 dolara çıkardı. 

UBS analisti Bristow, Lilly’nin Donanemab isimli ilacını “ileri safha Alzheimer için potansiyel en yüksek değer” olarak adlandırdı.

Lilly sözcüsü Kristen Basu ise şirketin Donanemab ve Aduhelm’i karşılaştıran bir çalışmanın sonuçlarını yıl sonuna doğru alacaklarını ve aynı şekilde Donanemab’ın yararlarını doğrulamayı hedefleyen bir Faz 3 çalışmasının da 2023 ortalarında sonuçlanacağını duyurdu.

Eli Lilly Hisseleri, Öncü ilaçları İle Yükseliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı