Borsa Haberleri

Elektrikli Araçlara Artan Talep, Allego’yu Cazip Hâle Getiriyor!

October 3, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elektrikli Araçlara Artan Talep, Allego’yu Cazip Hâle Getiriyor!
  • Credit Suisse; yatırımcıların dikkatini, artan elektrikli araç talebinden ve iki kat artış potansiyeline sahip elektrikli araç şarj sağlayıcısı Allego (ALLG)’ya çekti.

  • Analist Maheep Mandloi, ALLG için “YÜKSEK PERFORMANS” notu ve 10 dolarlık bir fiyat hedefi verdi. Ayrıca analist, şirketin önümüzdeki iki buçuk yıl içinde oluşması muhtemel bir talep birikiminden yararlanacağını söyledi.

  • Credit Suisse, 2022 ile 2030 yılları arasında Avrupa’da elektrikli araç şarjına olan talebin 11 kat artmasını bekliyor. 

Allego, Elektrikli Araçları Destekleyici Politikalardan ve Teşviklerden Yararlanıyor!

Credit Suisse analisti Maheep Mandloi, cuma günü müşterilerine verdiği bir notta, “Allego, elektrikli araçlara artan talepten, destekleyici politikalardan ve teşviklerden yararlanıyor. Sermaye ihtiyaçları nedeniyle hisse senetleri baskı altında olsa da pazar liderliği, güçlü rezervi, kısa vadeli nakit ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan borç imkânları nedeniyle Allego’ya olumlu bakıyoruz.” dedi. 

Avrupa merkezli şirketin hisseleri yılbaşından bu yana 55% düştü. Ancak firmanın ALLG için belirlediği fiyat hedefine bağlı olarak şirketin hisseleri mevcut değerinden 121%’den fazla yükselme potansiyeline sahip. 

Elektrikli Araçlara Artan Talep, Allego’yu Cazip Hâle Getiriyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı