Borsa Haberleri

Elektrikli Araç Üreticisi Fisker İflasa Hazırlanıyor

Elektrikli Araç Üreticisi Fisker İflasa Hazırlanıyor
Google News Icon Takip Et

Elektrikli araç startup’ı Fisker (FSR), olası iflas başvurusunu yapılandırmak için danışmanlarla çalışmaya başladı. 

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, söz konusu iflas süreci için finansal danışmanlık şirketi FTI Consulting ile avukatlık bürosu Davis Polk ile çalışmaya başladı. 

Fisker bu ayın başında işten çıkarmalar gibi bazı maliyet kesintilerine gideceğine ve bir üreticiyle ortaklık kurana kadar yeni projeleri durduracağına ilişkin uyarıda bulunmuştu.

Geçtiğimiz haftalarda da Nissan (NSANY), Japon otomobil devine Fisker’ın elektrikli pikap aracına erişim sağlayacak olası bir anlaşma için şirketle görüşmeler gerçekleştirdiği bildirilmişti.  

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters