Borsa Haberleri

Elektrikli Araç Şirketi Mullen’dan Yeni Yatırım

Kasım 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elektrikli Araç Şirketi Mullen’dan Yeni Yatırım

Mullen Automotive (MULN), Electric Last Mile Solutions şirketinden varlık alımı anlaşmasını sonuçlandırma kapsamında kullanılmak üzere 150 milyon dolar ayrıldığının doğrulanmasının ardından perşembe günü bir yükseliş kaydetti.

● CEO David Michery, Indiana’da bulunan bir fabrikayı, fikri mülkiyet haklarını, envanterleri, cihazları ve makineleri içeren Electric Last Mile Solutions varlıklarına ilişkin anlaşmanın hızla sonuçlandırılmasını beklediklerini ifade etti.

● Yapılan bu anlaşmayla, Mullen’in kargo-van programının piyasaya sürülme sürecinin hızlanması ve daha önce öngörülenden daha düşük bir yatırımla kritik bir üretim kapasitesine ulaşılması bekleniyor.

● Michery, “Bu alım işleminin tamamlanması iş stratejimiz için kritik bir öneme sahip. Mullen, Bollinger ve ELMS varlıklarımızın yanı sıra kendi tesislerimiz sayesinde artık yeni elektrikli araç pazarında liderliğe oynamak için benzersiz bir konumda bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

● MULN hisseleri, her ne kadar 0,28 dolardan yani tüm zamanların en düşük seviyesinin çok az üzerinden işlem görüyor olsa da, perşembe günü 3,38% değer kazandı.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti