Borsa Haberleri

Elektrikli Araç Bataryalarındaki İndirimle Birlikte Lityum Hisseleri Düştü!

February 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Elektrikli Araç Bataryalarındaki İndirimle Birlikte Lityum Hisseleri Düştü!

Dünyanın en büyük batarya üreticisi Çinli CATL’in müşterisi olan bazı Çinli otomobil üreticilerine indirim yaptığı yönündeki Reuters haberinin ardından lityum fiyatı geriledi ve Albemarle (ALB) hisseleri cuma günkü işlemlerde 9,7% düşerek S&P 500’ün en çok kaybedeni oldu.

● Cuma günü keskin bir şekilde düşen lityum hisselerinden bazıları şunlar: Piedmont Lithium (PLL) -12,2%, Livent (LTHM) -9,9%, SQM (SQM) -9,8%, Lithium Americas (LAC) -6,7%, Sigma Lithium (SGML) -2,8%.

● Albemarle (ALB)’ın yaşadığı büyük düşüş, beklenenden daha güçlü gelen 4. çeyrek kazancının ve Çin’in yeniden açılmasının elektrikli araç bataryaları talebini artıracağına yönelik beklentilerin getirdiği kazançları süpürüp götürdü.

Elektrikli Araç Bataryalarındaki İndirimle Birlikte Lityum Hisseleri Düştü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha