Borsa Haberleri

Elektrikli Araç Batarya Şirketi FREY 1,8 Milyar Dolarlık Sipariş Aldı!

January 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Elektrikli Araç Batarya Şirketi FREY 1,8 Milyar Dolarlık Sipariş Aldı!

İlk e-mobilite satış anlaşmasını imzalayan Freyr Battery (FREY) hisseleri perşembe günü açılış öncesi işlemlerde 6%’yı aşkın yükseliş kaydetti.

● Freyr (FREY), Impact Clean Power Technology ile yaptığı anlaşma hükümlerine göre 2025-2030 yılları arasında Impact’e 10-14 GWh pil hücresi tedarik edecek. LFP hücreleri, Impact’in ticari araçlarda ve diğer uygulamalarda kullanılmak üzere geliştirdiği E-Mobilite ürünlerine entegre edilecek.

● Impact’in gereksinimleri doğrultusunda düzenlenecek olan siparişler, BNEF’in güncel 2025 lityum fiyat tahminlerine ve diğer koşullara dayanarak 1,8 milyar dolara ulaşabilecek.

● Freyr (FREY), Impact’e, Norveç’in Mo i Rana kentindeki Giga Arctic pil üretim tesisinde üretilecek olan ESS ürünleriyle aynı pil hücresi yapısına uygun temiz pil çözümleri sağlamayı amaçlıyor.

● Anlaşma süresinin daha sonraki yıllara uzatılabileceği de bildirildi.

Elektrikli Araç Batarya Şirketi FREY 1,8 Milyar Dolarlık Sipariş Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha