BIST Şirket Haberleri

Eksun Gıda (EKSUN) İhracat Hedefini Açıkladı

Eksun Gıda (EKSUN) İhracat Hedefini Açıkladı
Google News Icon Takip Et

Eksun Gıda, Sinangil markası altında perakende pazarında lider olmanın gururunu yaşıyor. Ancak bu yılki başarıları sadece pazardaki konumlarıyla sınırlı değil. Şirket, 2023’ün ilk yarısında 52 bin ton ihracat hacmine ulaştı ve yıl sonu hedefi olarak bu rakamı 130 bin tona çıkarmayı planlıyor.

Eksun Gıda’dan Türkiye’nin Un Üretimine Destek 🌾

Eksun Gıda Fabrikalar ve Tedarikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sabri Yıldız, Türkiye’nin un üretimindeki öncü rolüne dikkat çekiyor. Yıldız, Türkiye’nin yıllık ortalama 20 milyon ton buğday üretimiyle iç talebi rahatlıkla karşıladığını ve 3 milyon tonun üzerinde un ihraç edildiğini vurguladı. 

İhracatta 20% Artış 📈

2023 yılının ilk 6 ayında, geçen yıla kıyasla 20% artışla ihracat hacminin 52 bin tona ulaştığına işaret eden Yıldız, şirketin ihracat yaptığı ülkeler arasına Dubai ve İngiltere’yi de eklediğini belirtti. Eksun Gıda, özellikle Doğu Afrika, Uzak Doğu, Kuzey ve Güney Amerika pazarlarında ihracatını büyütmeyi hedefliyor.

Genişleyen Pazar ve Gelecek Planları 🌍

Eksun Gıda’nın vizyonu, sürdürülebilir yatırımlarla ve proaktif bir yaklaşımla ihracat hedeflerini sürekli büyütmek. 30’dan fazla ülkeye ihracat yaparak global bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen şirket, yeni pazarlara açılarak büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks