Borsa Haberleri

Ekos Teknoloji GES Anlaşması İmzaladı

May 2, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ekos Teknoloji GES Anlaşması İmzaladı

Ekos Teknoloji (EKOS), Cezayir’de yerleşik bir müşterisi ile güneş enerjisi santrali (GES) konusunda anlaşma yaptığını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu anlaşma 82MWp gücündeki Guerrara güneş santralinin yükseltici trafo merkezine ait ekipmanların mühendisliği ve tedariği kapsamında imzalandı.

Bu kapsamda imzalanan anlaşmanın tutarının 4,8 milyon avro ve 174,3 milyon Cezayir Dinarı olmak üzere toplamda 6,04 milyon avro olduğu ifade edildi. Sözleşme bedelinin güncel kur ile 209,2 milyon TL’ye tekabül ettiği belirtildi.

Şirketin bu anlaşma ile toplam iş sözleşmeleri tutarı 1,5 milyar TL olurken, Ekos son olarak 4 Nisan ve 5 Mart tarihlerinde iş ilişkisi açıklamıştı. Bu işlerin parasal karşılığı da sırasıyla 2,1 milyon dolar ve 6,4 milyon avro olarak gerçekleşmişti.

Ekos Teknoloji GES Anlaşması İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Fintables