BIST Şirket Haberleri

Ekos Teknoloji (EKOS) ve Hitachi Energy’den Stratejik İş Birliği

May 24, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ekos Teknoloji (EKOS) ve Hitachi Energy’den Stratejik İş Birliği

Ekos Teknoloji ve Elektrik (EKOS), küresel enerji sektörünün öncü firmalarından Hitachi Energy ile önemli bir sözleşme imzaladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bu iş anlaşmasının mobil trafo merkezleri için kullanılacak ileri teknolojiye sahip primer gaz yalıtımlı 36kV, 2500A, 31,5kA (3s) anahtarlama ekipmanlarının imalatı ve satışını kapsadığını belirtti.

Sözleşme Detayları ve Finansal Etki

Bu iş anlaşması kapsamında yapılan 1.37 milyon avroluk sözleşme ise şirketin 2023 yılı hasılatına oranla 4,03%’lük bir katkı sağlayacak.

Ekos Teknoloji (EKOS) ve Hitachi Energy'den Stratejik İş Birliği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP