Borsa Haberleri

Ekos Teknoloji, AYEDAŞ İhalesinde Birinci Oldu

April 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ekos Teknoloji, AYEDAŞ İhalesinde Birinci Oldu

Ekos Teknoloji (EKOS), AYEDAŞ ihalesinde en avantajlı teklifi vererek birinci olduğunu açıkladı.

Buna göre söz konusu ihale AYEDAŞ tarafından açılan “Gazlı Hücre&Köşke Standart Alım İşi” ihalesini kapsıyor. İhalede Ekos Teknoloji, 2,1 milyon dolar bedelle en avantajlı teklifi verdi. Bu tutarın güncel kur ile 68,6 milyon TL’ye tekabül ettiği belirtildi.

Diğer yandan yapılan açıklamaya göre AYEDAŞ tarafından şirkete ilgili iş için sözleşme davetinde bulunulduğu da belirtildi. Ekos ve AYEDAŞ’ın sözleşmeyi 5 iş günü içerisinde imzalaması bekleniyor.

Ekos Teknoloji’nin bu anlaşma hariç toplam iş sözleşmeleri 1,3 milyar TL seviyesinde bulunurken, şirket son iş anlaşmasını 5 Mart tarihinde duyurmuş ve bu anlaşmanın bedeli de 6,4 milyon avro olarak kayda geçmişti.

Ekos Teknoloji, AYEDAŞ İhalesinde Birinci Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP