Borsa İstanbul

Ekos Elektrik: 2024’te Dolar Bazında 60% Büyüme Hedefliyoruz

Ocak 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Ekos Elektrik: 2024’te Dolar Bazında 60% Büyüme Hedefliyoruz

Ekos Elektrik (EKOS) Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Akbaş 2024’te dolar bazında 60% büyüme hedefleri olduğunu açıkladı.

Bloomberg HT yayınına katılan Akbaş, 2024 yılında maliyetler anlamında biraz daha rahat bir yıl geçireceklerine işaret eden Akbaş şöyle konuştu:

“Maliyetler özellikle pandemide artmasıyla birlikte ister istemez bütün sektörü zorladı. Sac, bakır gibi emtialarda yüksek artışlar yaşandı. 2023’te belli bir stabiliteye ulaştı. 2024’te maliyetleri biraz daha sabitleyecek bir yapı oluşturuyoruz kendimize. “

Gelirlerimizin 95%’si Dolar Bazlı

Gelirlerinin 95%’sinin dolar bazlı olduğunu ifade eden Akbaş 2024’te şirketin büyüme hedeflerine ilişkin olarak da şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki sene için önemli bir büyüme öngörüyoruz. Önümüzdeki yıl büyüme için 70 milyon dolarlık bir hedef koyduk. Bu da 60% dolar bazlı büyüme demek. “

“İhracatımızı 50%’ye Yükseltmek İstiyoruz”

Akbaş, “İhracat için kurulmuş bir şirketiz” diyerek şöyle devam etti:

“Bizim şu anda ihracat oranımız 20-25% bandında devam ediyor. 2024’te 50% oranına getirmek istiyoruz. İhracatta 2024’teki hedeflerimizden biri de Güney Amerika pazarı.”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti