Borsa Yorumları

Ekonomik Toparlanmada Bu Hisseler Kazanıyor – BofA

September 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Ekonomik Toparlanmada Bu Hisseler Kazanıyor – BofA

Bank of America’ya göre şu an ekonomik bir toparlanma yaşanıyor ve tarih bize hâlihazırda bu toparlanmayı piyasada değerlendirmenin yollarını gösteriyor.

Stratejist Savita Subramanian “Artık resmileşti: Toparlanma dönemindeyiz.” müjdesini veriyor.

Subramanian, ortalama bir toparlanmanın dokuz ay sürdüğünü ancak yakın tarihte görülen daha kısa sürelerin, bunun kalıcı bir güce sahip olmayabileceği endişesini artırdığını belirtiyor.

Tarihsel olarak bakıldığında, bir toparlanmanın finansal sektörlere yönelmek ve kamu hizmetleri hisselerinden uzaklaşmak için iyi bir zaman olduğunu çünkü döngüsel sektörlerin iyi performans gösterme eğiliminde olduğunu belirten analist, değer ve riskin de bu noktada öne çıktığını söylüyor.

Bu göstergeler ışığında Subramanian, toparlanma ortamında iyi performans gösterebilecek hisseleri taramış. Bunun için S&P 500’ün ilk 10%’unda yer alan hisseleri incelemiş ve değer, risk, düşük kalite ve küçüklük özelliklerine göre aldıkları puanların ortalamasını hesaplamış.

İşte Subramanian’ın listesine giren 10 isim:

  • Assurant (AIZ)
  • Alaska Air (ALK)
  • Bath & Body Works (BBWI)
  • DXC Technology (DXC)
  • Franklin Resources (BEN)
  • Invesco (IVZ)
  • Molson Coors (TAP)
  • Newell Brands (NWL)
  • Tapestry (TPR)
  • WestRock (WRK)

Assurant bu yıl yalnızca 10,6%yükselerek düşük bir performans gösterse de analistlerden ortalama 21%’den fazla artış beklentisi içeren “AL” notuna sahip. 

Şirket, geçtiğimiz ayki bilançosunda analistlerin ikinci çeyrek beklentilerini aştı. Hatta Piper Sandler analisti John Barnidge, yaz başında Wall Street’teki çoğunluğa katılarak şirketin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. 

Rubbermaid ve Paper Mate’in ana şirketi Newell Brands, 2023’te bugüne kadar yaklaşık 24% geriledi. Ancak Wall Street, analistlerden ortalama 28%’den fazla bir artışa işaret eden bir hedef fiyatla gelecek günlerde hissenin toparlanacağını umuyor.

Canaccord Genuity analisti Brian McNamara, temmuz ayında iyileşen manzaraya atıfta bulunarak hisseyi “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla izlemeye başladı. 

Ekonomik Toparlanmada Bu Hisseler Kazanıyor - BofA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC