Borsa Yorumları

Ekonomik Gerileme Durumunda Apple Hisseleri En İyi Seçim Olabilir!

October 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ekonomik Gerileme Durumunda Apple Hisseleri En İyi Seçim Olabilir!

Morgan Stanley, olası bir ekonomik gerilemede Apple (AAPL)’ın en iyi hisse seçimi olabileceğini söylüyor. 

Analist Erik Woodring, piyasaların zayıflayan ekonominin etkilerini hissedeceğini ve sonuç olarak şirketlerin hisse başına kazançlarının yılın geri kalanında çift haneli düşüşler göreceğini söyledi. Ancak analist, Apple için bu senaryonun diğer şirketlerdeki kadar etkili olmayacağının altını çizdi. 

Woodring bir notta, “Apple’ın tüketicilerin zayıflayan donanım talebinden tamamen bağımsız olduğuna inanmasak da şirketin emsallerine kıyasla daha iyi bir konumda yer aldığını düşünüyoruz. Ayrıca çeyrek sonundaki kontrollerimiz, son aylardaki talebin beklenenden daha iyi olduğunu gösteriyor.” dedi. 

Apple, Bu Yıl Emsallerine Kıyasla Daha İyi Performans Gösterdi!

Analist Erik Woodring, tüketicilerin pandeminin ardından yükselen harcamalarının mallardan hizmetlere kayması eğiliminden olumsuz etkileneceğini söyledi. Nitekim Morgan Stanley’nin bu doğrultuda düzenlediği ankete katılanların dörtte birinden fazlası, önümüzdeki altı ay içinde elektronik ürünlere daha az harcama yapacağını belirtti. 

Woodring, şu an hiçbir şirketin resesyona dayanıklı olmadığını söylese de Apple (AAPL)’ın güçlü talep rakamlarına sahip olduğuna dikkat çekti. Analistin hissedeki 177 dolarlık fiyat hedefi ile son kapanıştaki mevcut değerin yaklaşık 28% yükselebileceğini gösteriyor. 

Şirketin hisseleri bu yıl yaklaşık 22,1% düşse de teknoloji ağırlıklı NASDAQ’la kıyaslandığında oldukça iyi performans gösterdi. 

Woodring, Apple’ın Azalan Talepten Olumsuz Etkinlenmeyeceğini Düşünüyor!

Erik Woodring, Apple (AAPL)’ın tüketici talebinde potansiyel bir yavaşlamaya maruz kalsa da sadık müşterileri ve yatırım geçmişiyle sektöründeki diğer isimlere göre daha iyi konumlandırıldığını söyledi. 

Öte yandan analist; şirketin hisselerindeki yükselişin yarı iletken kıtlığı, Çin’deki kapanmalar ve sanal mağazasındaki düzenlemelerden dolayı yavaşlayabileceğini belirtti. 

Ekonomik Gerileme Durumunda Apple Hisseleri En İyi Seçim Olabilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı