Borsa Haberleri

Ekonomik Fırtınada Sapasağlam Durabilecek Bir Şirket: Goldman Sachs!

June 30, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Ekonomik Fırtınada Sapasağlam Durabilecek Bir Şirket: Goldman Sachs!

Kilit Noktalar:

  • 29 Haziran günü açıklanan ekonomik büyüme verisi, ABD ekonomisinin geçtiğimiz 3 ayda 1,6% “küçüldüğünü” gösterdi.
  • Amerikan ekonomisine dair “resesyon” riski ve endişesi ise her geçen gün biraz daha artıyor. 
  • Bank of America ise geçtiğimiz gün, bu ekonomik fırtına içerisinde yatırımlarını sağlam kazığa bağlamak isteyenler için Goldman Sachs (GS)’i önerdi! (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz hisselere sayfanın en üstünden ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

Bank of America analisti Ebrahim Poonawala, Goldman Sachs (GS)’e dair notunu “NÖTR”den “AL”a yükseltti. Bank of America, çarşamba günü yaptığı bir açıklamada, yatırımlarını ekonomik yavaşlamadan korumak isteyen yatırımcılara Goldman Sachs (GS)’i önerdi. 

BofA analisti “yaklaşan fırtınaya karşı koruma” başlıklı bir notta, bankanın ekonomik bir yavaşlamada başarılı bir kazanç getireceğini söyledi. Analist ayrıca; “Goldman Sachs hisselerinin notunu yükseltmiş olmamız, bankacılık hisselerine yönelik genel görünümün iyileştiğini düşündüğümüzü göstermiyor. Tam aksine, ihtimalle daha da kötüleşecek olan ve bankaların hisse başına kârlarını negatif etkileyecek olan bir ekonomi de Goldman Sachs’i oldukça iyi konumlanmış ve genele kıyasla daha iyi performans gösterecek bir hisse olarak görüyoruz.” diye de ekledi.

Poonawala ayrıca fintech ve dijital varlıklar alanındaki aksaklıkların bankaya yeni iş fırsatları doğurabileceğine inanıyor. Ayrıca, değişken piyasalar, jeopolitik gerilimler ve para politikasındaki değişiklikler Goldman Sachs’in gelirini artırabilir ve daha yüksek ticaret faaliyetine katkıda bulunabilir.

Poonawala bunun üzerine “Gelir büyümesi, değişken bir jeopolitik zeminden ve para politikasından destek görebilir, her ikisi de öngörülebilir bir gelecek için yüksek ticaret faaliyetini yönlendirme potansiyeline sahiptir” dedi.
Goldman’ın hisseleri, yılın başından bu yana yaklaşık 21% düşüş yaşadı. 29 Haziran itibarıyla da güncel fiyatı 303,28 dolar. Fakat Bank of America, hissenin fiyatını hâlâ ucuz olarak görüyor. Bank of America, hisseye dair hedef fiyatını 380 dolar olarak belirtti. Bu da hissenin kapanış fiyatına kıyasla 25% getiri potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Ekonomik Fırtınada Sapasağlam Durabilecek Bir Şirket: Goldman Sachs!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı