Borsa İstanbul

EKK’den Kripto Varlık Düzenlemesine İlişkin Açıklama

January 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
EKK’den Kripto Varlık Düzenlemesine İlişkin Açıklama

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) 2024 yılının ilk toplantısını bugün gerçekleştirdi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada kripto varlık düzenlemeleri ile ilgili açıklama yapılarak, düzenlemenin önümüzdeki günlerde yasalaşacağı belirtildi.

EKK tarafından yapılan açıklamada kripto varlık ekosistemi düzenlemek amacıyla yapılan mevzuat çalışmalarında gelinen aşamanın değerlendirildiği ifade edilerek şöyle denildi:

“Taslak yasa teklifinin içerisinde yer alacak hususlar değerlendirilerek düzenlemenin önümüzdeki günlerde yasalaşması ile ülkemizin gri listeden çıkması için gerekli koşullardan biri yerine getirilmiş olacaktır

EKK'den Kripto Varlık Düzenlemesine İlişkin Açıklama

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim