Ekim Ayının Öne Çıkan Halka Arzları

October 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Ekim Ayının Öne Çıkan Halka Arzları

Bu yıl ABD’de Arm Holding (ARM) ile başlayan ve Instacart (CART) ile Klaviyo (KVYO) gibi şirketlerle devam eden halka arz hamleleri, birçok kişinin halka arz piyasasının yeniden canlandığına ilişkin beklentilerini artırdı.

Halka arz piyasası yalnızca ABD’de değil, küresel olarak hız kazanmaya başlıyor gibi görünüyor. Öyle ki, EY’nin raporuna göre 2023’ün ilk üç çeyrek döneminde dünya genelinde 968 halka arz gerçekleşti ve toplam 101,2 milyar dolar değerinde sermaye toplandı. 

Bu rakamların yanı sıra rapor, aynı dönemde Amerika kıtasında gerçekleşen 36 halka arzın 33’ünün ABD’de görüldüğünü ve halka arz olan şirketlerin toplam 8,6 milyar dolar sermaye topladığını ortaya koyuyor. 

Halka arz piyasasının yeni isimlerle yeniden canlanacağına ilişkin beklentilere paralel olarak, ekim ayında ABD’de halka arz olması beklenen üç şirketi senin için derledik. İşte o şirketler 🔽

Ekim Ayının Öne Çıkan Halka Arzları

👀 Dilersen bu şirketlerin faaliyetlerine de bir göz atalım. 

💼 Spark I Acquisition

Ekim Ayının Öne Çıkan Halka Arzları

Özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) olarak faaliyet gösteren Spark I Acquisition, birleşme, sermaye değişimi, varlık edinimi, hisse alımı ve yeniden yapılanma yoluyla bir veya daha fazla işletme ve varlık edinmeyi amaçlar.

🕹️ Gamer Pakistan

Ekim Ayının Öne Çıkan Halka Arzları

Gamer Pakistan, Pakistan’daki herkes için üniversite, üniversiteler arası ve profesyonel e-spor etkinlikleri oluşturmak amacıyla Kasım 2021’de kurulmuş bir e-spor etkinliği geliştirme ve ürün pazarlama şirketidir. 

🩴 Birkenstock Holding

Ekim Ayının Öne Çıkan Halka Arzları

Birkenstock, sandaletleri ve diğer ayakkabılarıyla tanınan ve kullanıcının ayağının şekline uyum sağlayan konturlu mantar tabanlarıyla dikkat çeken bir Alman ayakkabı üreticisidir. Johann Adam Birkenstock tarafından 1774 yılında Almanya’da kurulmuştur. Küresel olarak yaklaşık 6.200 çalışanı vardır. 

Ekim Ayının Öne Çıkan Halka Arzları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Yahoo Finance, Nasdaq