Borsa Haberleri

Ekim Ayının İkinci Haftası Neden Önemli?

Ekim Ayının İkinci Haftası Neden Önemli?
Google News Icon Takip Et

Eylül ayını kötü bir performansla kapatan borsa, ekim ayına daha iyi bir başlangıç yaptı. Üç büyük ABD endeksi üst üste iki gün kazanç bildirdi. S&P 500 iki yıl içindeki en iyi iki günlük kazancını kaydederken, Dow Jones ve NASDAQ Composite endeksleri 3%’ten fazla yükseliş kaydetti. 

Piyasa emektarı Phillip Blancato, piyasanın şu anda bir “geri dönüş haftasına” girdiğine ve yatırımcıların bu şansı değerlendirmeleri gerektiğine inanıyor. Blancato salı günü Squawk Box Asia’ya verdiği demeçte, “Geleneksel olarak yılın en iyi dönemi olan ekim ayının ikinci haftasının ABD ara seçimlere doğru giderken bir toplanma noktası olacağını iddia ediyorum.” dedi. 

Blancato, Hisse Senetlerindeki Düşüşün Piyasaya Girmek İçin Fırsat Sunduğunu Söylüyor!

Yönetimi altında 4 milyar dolardan fazla varlık olan Ladenburg Thalmann Asset Management’ın başkanı ve CEO’su Philip Blancato, 13 Ekim’de açıklanması planlanan TÜFE verilerine dikkat çekti. Bu rakamların yatırımcılara enflasyonun gidişatı hakkında fikir vereceğinden bahsetti. Ayrıca Blancato, FED’in seçim dönemlerinde agresif hamlelerden vazgeçmesinin kaçınılmaz olduğunu söylüyor. 

Philip Blancato, “Hisse senetleri tarihsel ortalamalarının altında işlem gördüğünde, üçüncü çeyrek kazançlarının ve büyümenin mevcut değerlemeleri destekleyecek kadar güçlü olacağını biliyorsunuz. Bence bugün yatırımcılar nihayet hisse senetlerinin daha ucuz olmasının piyasaya girmek için bir şans olduğunu anlıyorlar.” ifadelerini kullandı. 

Piyasa emektarının yatırımcılara tavsiyesi ise bu dönemde Microsoft (MSFT) ve Apple (AAPL) gibi büyük isimlere yönelmek. 

Philip Blancato’nun Yatırımcılara Önerdiği Hisseler!

Philip Blancato, bu yıl Microsoft (MSFT)’un ABD’deki 900 milyar doların üzerindeki toplam harcama hacminden yararlanacağını düşünüyor. Blancato, “Bu harcamaların çoğu ticari ve perakende işler yapan Microsoft gibi bir şirkete gidecek. Bu durum, şirketin gelirlerini bir hayli artıracak. Şu an bu hisseyi oldukça makul bir fiyattan alabiliyorsunuz.” dedi. 

Piyasa emektarının dikkat çektiği isimlerden biri de e-ticaret alanındaki başarısıyla dikkat çeken Costco (COST). Blancato’ya göre çevrim içi platform şu anda 65 milyon üyesi var ve site, yıldan yıla 11% büyüme gösteriyor. 

Blancato Apple (AAPL)’ı sevse de ürünlerinin Çin’de yetersiz kaldığını ve iPhone 14’ün başarısı konusunda belirsizliğin devam ettiğini söylüyor.

Bununla birlikte Apple’ın kendisini sürekli geliştirme yeteneğini kabul ederek şirketin etkileyici rakamlar ortaya koyabileceği güçlü bir döneme girdiğini düşünüyor. Blancato konuyla ilgili olarak “Apple, eğer bu yükselişi yakalarsak 170 dolar seviyesinde kolayca işlem yapılabilecek bir şirket. Şirketin hissesine henüz sahip değilseniz 136 ve 138 doların iyi bir giriş noktası olduğunu söyleyebilirim.” dedi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı