Borsa Haberleri

Ekim Ayında Tercih Edilebilecek Büyüme ve Değer Hisseleri!

October 4, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Ekim Ayında Tercih Edilebilecek Büyüme ve Değer Hisseleri!

Hisse senetleri geçen ay gerçekleşen düşüşlerin ardından toparlanmaya çalışırken JPMorgan, ekim ayı için en iyi tahminlerini paylaştı. Şirketin hazırladığı “Analist Odak Listesi”, farklı sektörlerdeki değer ve büyüme hisselerini içeriyor. 

Ancak söz konusu listede bu ay bazı değişiklikler var. JPMorgan, Akero (AKRO) ve SVB Financial (SIVB) hisselerinden vazgeçerken bir biyoteknoloji şirketi olan Mirati Therapeutics (MRTX)’i listeye ekledi. 

JPMorgan’ın Ekim Ayı İçin Belirlediği Favori Hisseler!

JPMorgan’ın ekim ayı listesinde yer alan Mirati Therapeutics (MRTX), akciğer kanseri için geliştirdiği yeni ilacı “Adagrasib” için FDA’dan onay bekliyor. 

Şirketin CEO’su David Meek, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir konferansta, alınacak onayın ardından  bu ilacın piyasaya sürülmeye hazır olduğundan bahsetti. JPMorgan’a göre MRTX, cuma günü kapanış değerine göre 34% yükselme potansiyeline sahip. 

Şirketin seçtiği hisselerden biri de Las Vegas Sands (LVS). Kumarhane zincirinin hisseleri, Çin’in Makao’daki otellere gerçekleştirilen tur gruplarına izin vereceğini açıklamasının ardından yükseldi. 

Bankanın LVS için verdiği fiyat hedefi ise hisselerdeki 17%’lik yükselme potansiyeline işaret ediyor. Bu arada Macao, Çin’de otellerin ve kumarhanelerin yoğunlaştığı bölgedir. Pandemi dönemindeki kısıtlamalar, buradaki işletmelerin büyük oranda gelir kaybetmesine neden oldu. 

JPMorgan’ın Listesinde AES Corporation ve Amazon da Yer Alıyor!

Biden yönetiminin temiz enerjiye yönelik attığı adımlardan yararlanacak olan AES Corporation (AES), JPMorgan’ın belirlediği fiyat hedefine göre mevcut değerine kıyasla yaklaşık 33%’lük yükselme potansiyeline sahip. 

Enflasyon Azaltma Yasası’ndan önceki son kazanç raporunda şirket, yasanın iklim girişimlerini tahminlerine dâhil etmedi. Ancak CEO Andrès Gluski yasayı, “yenilenebilir kaynaklar ve enerji depolaması bakımından ek talebi artıracak ve ABD’deki yeşil hidrojen projelerinin gelişimini hızlandıracak potansiyel bir kaynak” olarak tanımladı. 

Bu yıl piyasadaki gerilemenin ortasında oldukça hırpalanan Amazon (AMZN), JPMorgan’ın fiyat hedefine göre cuma günkü kapanış değerine kıyasla 64% yükselme potansiyeline sahip. E-ticaret devi, geçtiğimiz günlerde ikinci “prime day”, yani indirim günlerinin 11-12 Ekim tarihlerinde gerçekleşeceğini duyurdu. Ayrıca şirket, geçen hafta bir dizi yeni ürününü de düzenlediği organizasyonla tanıttı.

Ekim Ayında Tercih Edilebilecek Büyüme ve Değer Hisseleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı