Midaslılara Egem Eraslan’dan 1. Yıla Özel Mektup

Nisan 27, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Midaslılara Egem Eraslan’dan  1. Yıla Özel Mektup

Midas’taki 1 yıllık maceramızda sizlerle birlikte birçok yeniliklere imza attık.

2022 Nisan ayında Midas’ın hem 1. yılını hem de 100.000’inci kullanıcısını kutladık.

1 yıllık sürecimizde iki farklı yatırım turuna çıktık ve toplam 12 milyon dolarlık bir yatırım aldık.

Midas deneyimini iyileştirmek adına her zaman büyümeye devam ettik. Sıfırdan 90 kişilik bir takıma dönüştük ve 100 binin üzerinde kullanıcımızın yatırım yolculuğuna eşlik ettik. Üstelik Midas’la yatırım yapan kullanıcılarımızın yarısı hayatlarındaki ilk borsa yatırımını bizimle yaptılar.

Midas kullanıcıları her gün yatırım fırsatlarını tartışan ve paylaşan bir topluluk haline geldi. Binlerce Midas kullanıcısı yatırımlarında bu topluluktan faydalanıyor.

1 yıllık süreç içerisinde kullanıcılarımız Midas ile 250 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Bununla beraber onlara en güvenli yatırım ortamını sunmanın gururunu yaşadık.

Türkiye’deki Yatırım Kavramında Neler Değişti?

Küçük tutarlarla Amerikan Borsalarına yatırım mümkün değildi ve biz ilk olarak bunu değiştirdik. Çünkü Midas ile hiçbir minimum bakiye zorunluluğu olmadan, 50 TL ile bile Amerikan Borsalarına yatırım yapabilirsiniz.

Yatırımcılar, Amerikan Borsalarında işlem yapmak için diğer yatırım şirketlerine işlem başı 25 Dolar komisyon ödüyordu. Artık Midas ile işlem başına yalnızca 1,5 dolar* ödeyerek Amerikan Borsasına yatırım yapabilirsiniz. 

Böylelikle bu zamana kadar çok yüksek komisyon ödediğini fark eden yatırımcılar Midas’ı tercih etmeye başladı. Bugün, tüm Türkiye’de yurt dışı borsalarına yatırım yapan kullanıcıların yaklaşık yarısı Midas’ı kullanıyor.

Yatırım yapmak birçok yatırımcı için karışık ve dolambaçlı bir işlemdi. Türkiye’de 80 milyon kredi kartı varken 2 milyondan az yatırımcı olmasının bir sebebi var. Bu noktada da değişim başladı. Midas ile yatırım hesabı açmak, fonlamak ve ilk yatırımını yapmak 10 dakikadan az sürüyor. Kolay ve erişilebilir yatırımı çok daha büyük kitleler ile tanıştırmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Ve bu yolcuğun henüz %1’indeyiz.

Midas, bugün Amerikan Borsalarına erişim sağlayan bir mobil uygulama gibi görünse de geleceği çok daha farklı olacak. Amacımız paranızı güvenle büyütebileceğiniz yegane yatırım platformu olmak.

Önümüzdeki 365 günde sizi en düşük komisyonlara sahip Türk Borsası (BIST), en iyi kurlara sahip dolar alım satımı, kriptopara alım satımı ve alternatif yatırım araçları ile buluşturacağız. Hem de tek bir uygulamada!

Bugüne gelmemizi sağlayan, bize güvenen ve bizi desteği ile büyüten tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Egem Eraslan

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti